Specyficzny most na rzece w Bangladeszu

Specyficzny most na rzece w Bangladeszu

Specyficzny most na rzece w Bangladeszu

W drodze do pracy można natrafić na przeróżne przeszkody. Jedne większe, drugie mniejsze. Jedne łatwiej ominąć, drugie powodują pewną trudność. Jeśli myślałeś, że Twoje życie nie jest usłane różami, sprawdź z czym muszą sobie radzić obywatele Bangladeszu.

Bangladesz to jedno z najgęściej zaludnionych, a zarazem najbiedniejszym państwem na świecie. Położone nad Zatoką Bengalską graniczy z Indiami oraz Mjanmą. Jego stolica Dhaka zamieszkiwana jest przez około 7 milionów mieszkańców (zgodnie z danymi z 2013 roku aglomeracje miejską szacuje się na poziomie 14,3 miliona). W południowo-zachodnim obrzeżu Dhaki przepływa rzeka Buriganga. Jej średnia głębokość wynosi 7,6 metra, maksymalnie osiąga 18 metrów.

2mostbangladesz.jpg

Buriganga jest ekonomicznie bardzo ważna dla stolicy Bangladeszu. Kutry i łodzie zapewniają połączenie do innych części kraju, czyniąc ją doskonałą lokalizacją do handlu. To właśnie przez nią tysiące ludzi z okolicznych wiosek próbują dotrzeć do pracy na czas. Jednak czasami natura płata figle i zmusza człowieka do myślenia. Na pewnym odcinku rzeki rozrastający się hiacynt wodny osiąga rozmiary uniemożliwiające normalną przeprawę z jednego końca rzeki na drugi. Grupa miejscowych wioślarzy postanowiła więc połączyć 34 drewniane łódki, aby każda osoba mogła bezproblemowo pokonać tę trasę. Pobierają oni jednak opłatę w wysokości 2 taka, równowartość 0,02 dolara. Stanowi to dla nich alternatywne źródło dochodu do czasu, aż będą mogli ponownie wznowić ruch po wodzie.
Taką pomysłowość można chwalić. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, których autorem jest Pavel Rahman.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa