Toaleta na krańcu świata

Toaleta na krańcu świata

Toaleta na krańcu świata

Pracownicy stacji meteorologicznej Kara-Tyurek leżącej w górach Ałtaj nie mają łatwego życia. Wszelkie produkty żywnościowe oraz inne niezbędne do życia dostarczane są raz w miesiącu helikopterem. Jednak ich największym problemem są wizyty w ... toalecie. Powinniśmy dodać – najbardziej ekstremalnej toalecie na świecie.

Ałtaj to rozciągający się na ponad 2000 km system górski w Azji Środkowej, leżący na terytorium czterech państw - Rosji, Kazachstanu, Chin i Mongolii. Na jednej z gór wznoszącej się na wysokość 2600 metrów nad poziomem morza na Syberii znajduje się stacja meteorologiczna Kara-Tyurek - co w języki lokalnym oznacza "Czarne Serce" - uruchomioną w 1939 roku. Niepozorny, drewniany ośrodek stał się domem dla pięcioro badaczy. Jedzenie, wodę oraz niezbędne do przeżycia produkty dostarczane są do stacji raz w miesiącu śmigłowcem.

2toaleta.jpg
Choć zabrzmi to dziwnie, naukowcy wykazują się nie lada odwagą podczas każdorazowej wizyty w ... toalecie. Najbardziej ekstremalnej toalecie na świecie niepewnie wznoszącej się na skraju urwiska. Wystarczy jeden nieuważny ruch lub mocniejszy podmuch wiatru, a zwykła przechadzka do wychodka, może zakończyć się na samym dnie przepaści. Białoruska agencja Interfax, która niedawno przygotowała obszerny raport odnośnie toalet napisała „Toaleta jest najprawdopodobniej najmniej romantycznym miejscem na świecie”, dodając zarazem, że użytkownicy latami uczą się przyjęcia wygodnej pozycji siedzącej.
 
Źródło: Siberian Times

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa